Domare | Utställning | Namn | Cert - BIR/BIM | |
Aalegard Ebba (Denmark) | |
Aaltonen Pirjo (Finland) | |
Acreman Glenyse (Australia) | |
Adeheimer Lars (Sweden) | |
Adlercreutz C-J (Sweden) | |
Agafonova Elena (Russia) | |
Ahonius-Nordenswan B. (Finland) | |
Almgren Hans (Sweden) | |
Andersen Per Kr (Norway) | |
Anderson Diane (Norway) | |
Andersson Jesper (Sweden) | |
Andersson Johan (Sweden) | |
Andersson Johnny (Sweden) | |
Anderton Dave (United Kingdom) | |
Andrews Ann (United Kingdom) | |
Arch Ann (United Kingdom) | |
Ashe Karin (USA) | |
Assenmayer-Feyel Hassi (Germany) | |
Atkins Denise (United Kingdom) | |
Atkins Graham (United Kingdom) | |
Awashima Izumi (Japan) | |
Bacich Ros (Australia) | |
Baden Marianne (Denmark) | |
Bailey Phyllis (United Kingdom) | |
Baker Sheila (United Kingdom) | |
Bakker-V.D Woestijne Erica (Netherlands) | |
Banbury Brenda (United Kingdom) | |
Barley Denise (United Kingdom) | |
Bergendahl Grethe (Norway) | |
Bernini Luciano (Italy) | |
Betts Maureen (United Kingdom) | |
Biasiolo Giuliano (Italy) | |
Bierwolf Hans (Austria) | |
Bisphan Jack (United Kingdom) | |
Bister Soile (Finland) | |
Blessing Rolf (Germany) | |
Blid Benny (Sweden) | |
Blidh Von Schedvin Benny (Sweden) | |
Bodegård Göran (Sweden) | |
Bogren Bengt-Åke (Sweden) | |
Borg Eva (Sweden) | |
Borkowski Tomasz (Poland) | |
Brankovic Zoran (Serbia) | |
Brathen Ulf (Denmark) | |
Brivio-Chellini Marisa (Italy) | |
Brooyman-Schallenber | |
Bruno Sue (Australia) | |
Bullock Ken (United Kingdom) | |
Burditt Shiela (Spain) | |
Burfitt Gillian (United Kingdom) | |
Burke Maudie (Ireland) | |
Burnett Jean (United Kingdom) | |
Burton Wayne (Australia) | |
Bush Anthony (United Kingdom) | |
Byström Conny (Sweden) | |
Byström Inga-Lill (Sweden) | |
Campbell Ralf (Norway) | |
Carter Sue (United Kingdom) | |
Cartledge Liz (United Kingdom) | |
Cederskog Curt (Sweden) | |
Cekic Rale (Serbia) | |
Chapman-King Francis (United Kingdom) | |
Christensen Alice (Denmark) | |
Christensen Gert (Denmark) | |
Christiansen Frank | |
Christiansen Frank (Denmark) | |
Coleman Hutchinson Lydia (USA) | |
Collis Joyce (United Kingdom) | |
Colwell Terry (United Kingdom) | |
Cosme Felix (United Kingdom) | |
Coxall Clair (United Kingdom) | |
Crawford Manton Joyc (Ireland) | |
Cronander Åke (Sweden) | |
Curtis Bob (United Kingdom) | |
Cuthbert Fred (Ireland) | |
Danker Lena (Finland) | |
De Bruyne Cathrine (Canada) | |
De Gids Jan (Belgium) | |
De Giuliani Claudio (Italy) | |
De Smedt Jasica (Belgium) | |
De Wilde August (Belgium) | |
Doedijns Rony (Netherlands) | |
Doppelreiter Maria-L (Austria) | |
Drennan Mike (United Kingdom) | |
Dupas Jean Jaques (France) | |
Eberhardt Jochen H (Germany) | |
Edh Kenneth (Sweden) | |
Edlander Anette (Sweden) | |
Edmund Tore (Norway) | |
Edoff Anne Chatrine (Sweden) | |
Eerola Päivi (Finland) | |
| SKK Nat Piteå 2014-05-18 | Clic's Angel Of Mine | Cert BIM | |
| SKK Nat Piteå 2014-05-18 | Clic's Seven Angels | Cert | |
| SKK Nat Piteå 2014-05-18 | Ramsgrove About Thyme | BIR | |
| SKK Nat Västerås 1996-04-28 | Alistair's Ironside | BIM | |
| SKK Nat Västerås 1996-04-28 | Alistair's Sweet Illusion | Cert BIR | |
| SKK Nat Västerås 1996-04-28 | Quarry's Gilbert The Godsend | Cert | |
| SKK Int Stockholm 1994-04-02 | Clic's Hip Hip Hurray | Cert BIR | |
| SKK Int Stockholm 1994-04-02 | Honeywells All Trace Of Chance | BIM | |
| SKK Int Stockholm 1994-04-02 | Quarry's Gilbert The Godsend | Cert | |
Eerola Tapio (Finland) | |
Engh Espen (Norway) | |
Engstrand Eddie (Sweden) | |
Envall-Larsson Rose (Sweden) | |
Ericsson Dan (Sweden) | |
Eriksson Berit (Sweden) | |
Eriksson Eva (Sweden) | |
Eriksson Ulla (Sweden) | |
Eskills Lena (Finland) | |
Evans Kim (United Kingdom) | |
Farhashazine Zsuzsa (Hungary) | |
Fernandez-Renau Carlos (Spain) | |
Finkelstein Barbro (Sweden) | |
Finne Leni (Finland) | |
Fletcher Robert (United Kingdom) | |
Flood Karl (United Kingdom) | |
Forte Michael (United Kingdom) | |
Foss Arne (Norway) | |
Fossum Tore (Norway) | |
Fournier Barbara (United Kingdom) | |
Fox Peter (United Kingdom) | |
Fox Yvonne (United Kingdom) | |
Frankenberger Klaus (Germany) | |
Frisk Svante (Sweden) | |
Fristedt-Andersson Gunilla (Sweden) | |
Fürst-Danielsson Marianne (Sweden) | |
Gayraud Yvonne (Belgium) | |
Germundsson Ove (Sweden) | |
Giannone Salvatore (France) | |
Giles Margret (Australia) | |
Granaas Hansen Kari (Norway) | |
Gregoire Anja (Belgium) | |
Grüttner Hans-Erhard (Germany) | |
Gävert-Asplund Louis (Sweden) | |
Göransson Ulrica (Sweden) | |
Haapaniemi Elina (Finland) | |
Habig Christofer (Germany) | |
Hadsen M | |
Hanniste Lilian (Estonia) | |
Hansen Mogens (Denmark) | |
Harcourt-Brown Bryony (United Kingdom) | |
Hardy Chris (United Kingdom) | |
Harkin Margreth (United Kingdom) | |
Harsanyi Peter (Hungary) | |
Haugen Line Merete (Norway) | |
Hayward James (United Kingdom) | |
Haywood Rosie (United Kingdom) | |
Haywood Steve (United Kingdom) | |
Hedberg Karin (Sweden) | |
Heikkinen-Lehkonen Paula (Finland) | |
Heinilä Maija (Finland) | |
Helgesen Svein Bjarn (Norway) | |
Hickey Gerard (United Kingdom) | |
Hickey Gerry (United Kingdom) | |
Hickley Frances (United Kingdom) | |
Hindse Madsen Jörgen (Denmark) | |
Hinkeldeyn Harry (Germany) | |
Hjernquist Marlo (Sweden) | |
Hjorth Leif Ragnar (Norway) | |
Hlebarov Antoan (Bulgaria) | |
Holm Gunnel (Finland) | |
Holm Marianne (Finland) | |
Holmstedt Cecilia (Sweden) | |
Horswell Jeffrey (United Kingdom) | |
Huidobro Corbett Norman (Spain) | |
Hyde David (United Kingdom) | |
Hübenthal Rudi (Norway) | |
Hübenthal Wera (Norway) | |
Höijer Charlott (Denmark) | |
Indergaard Anne (Norway) | |
Ingram Ann (United Kingdom) | |
Ipser Sharon (USA) | |
Irving Helen (United Kingdom) | |
Irving Ronnie (United Kingdom) | |
Ivanischka Valentina (Russia) | |
Jackie James (United Kingdom) | |
Jakkel Tamas (Hungary) | |
Janger Nina (Finland) | |
Javor Davor (Croatia) | |
Jeavons Guy (Zimbabwe) | |
Jensen Hanne Laine (Denmark) | |
Jipping Gerard (Netherlands) | |
Johansson Ann-Christ (Sweden) | |
Johansson Karl-Erik (Sweden) | |
Johansson Martin (Sweden) | |
Johansson Micael (Sweden) | |
Johnsson Filip (Sweden) | |
Jones Pat (United Kingdom) | |
Junehall Petra (Sweden) | |
Jungefeldt Erna (Sweden) | |
Juslin Johan (Finland) | |
Järvinen Kari (Finland) | |
Kadike-Skadina Rita (Latvia) | |
Karlsdotter Nina (Sweden) | |
Karlsson Camilla (Sweden) | |
Kavcic Blaz (Slovenia) | |
Kavcic Marija (Slovenia) | |
Kelly Anthony (United Kingdom) | |
Kincses András (Hungary) | |
Kirk J. (Irland) | |
Kirschbichler Steffi (Austria) | |
Kliebenstein Horst (Germany) | |
Klindrup Freddie (Denmark) | |
Koròzs Andras (Hungary) | |
Krake Joop F. (Netherlands) | |
Kuplyauskas Eugeny (Russia) | |
Kuzelj Denis (Croatia) | |
Kärdi Maret (Estonia) | |
Kärkäs Leila (Finland) | |
Laning Vrethammar Charlotte (Sweden) | |
Lanning Jean (USA) | |
Larsen-Rosvall Birthe (Sweden) | |
Lawless Jean (Ireland) | |
Lawless Paul (Ireland) | |
Leenen Theo (Belgium) | |
Lehtinen Hans (Finland) | |
Leonard Michael (United Kingdom) | |
Lewis Janet (United Kingdom) | |
Lewis Mike (United Kingdom) | |
Lie Helge (Norway) | |
Liljekvist Borg Eva (Sweden) | |
Liljeqvist Liz-Beth (Sweden) | |
Lindborg Mats (Sweden) | |
Lisboa Joao Vieira (Portugal) | |
Lochs-Romans Ricky (Netherlands) | |
Logan Heather (Canada) | |
Lokodi Csaba Zsolt (Romania ) | |
Loureiro Borges Manuel (Portugal) | |
Lusk John (Canada) | |
Löfman Tarja (Finland) | |
Lönner-Anderson Nina (Sweden) | |
Lövenkjaer Svend (Denmark) | |
Maeland Ann-Marie (Sweden) | |
Magnusson Ulla (Sweden) | |
Manton Des (Ireland) | |
Mashford Sandra (Australia) | |
Matejcic Jasna (Croatia) | |
Mc Manus John (United Kingdom) | |
Mc Vake Nona (United Kingdom) | |
Meintjes Yvonne (South Africa) | |
Melgaard-Nörtoft Inge (Denmark) | |
Merchant Mary (Australia) | |
Misterka-Kluska Wieslawa (Poland) | |
Moir Don (United Kingdom) | |
Molin Nils (Sweden) | |
Moorhouse Suzanne (United Kingdom) | |
Mottram Diane (United Kingdom) | |
Muldoon Colette (Ireland) | |
Muldoon John (Ireland) | |
Munkvall Anna-Lena (Sweden) | |
Müller Barbara (Switzeland) | |
Neal Wendy (United Kingdom) | |
Nemirovsky De Alsina Patricia (Argentina) | |
Nesvada Jan (Switzerland) | |
Neuwirth Franz (Puerto Rico*) | |
Nicholls-Ward Sue (United Kingdom) | |
Nicholson Caroline (United Kingdom) | |
Nielsen Eva (Sweden) | |
Nilsson Kurt (Sweden) | |
Nordin Erna-Britt (Sweden) | |
Nordin Sara (Sweden) | |
Nordstrom Peter (Sweden) | |
Norström Lars (Sweden) | |
Nunley Tami (United Kingdom) | |
Nylèn Kari (Norway) | |
Nymann Gunnar (Denmark) | |
O'Brien Susan (United Kingdom) | |
O'Brien Willie (United Kingdom) | |
O'Connell Glenda (United Kingdom) | |
O'Donoghue Harry (United Kingdom) | |
Oates Seamus (United Kingdom) | |
Ohlsson Joakim (Sweden) | |
Oklescen Lidija (Slovenia) | |
Oliveira Rui (Portugal) | |
Olsson Ulrica (Sweden) | |
Onstenk-Schenk Ilona (Netherlands) | |
Osborne Jenny (United Kingdom) | |
Parker Catherine (United Kingdom) | |
Pedersen Hans-Erik (Denmark) | |
Pehar Tino (Croatia) | |
Peirson Linda (United Kingdom) | |
Penkova Antoaneta (Bulgaria) | |
Peper Elke (Germany) | |
Perry Jackie (United Kingdom) | |
Persson Moa (Sweden) | |
Petkevica Beata (Latvia) | |
Pichard Laurent (Switzerland) | |
Pickford Jo (United Kingdom) | |
Platts Haydn (United Kingdom) | |
Poduschka-Aigner Phyllis (Austria) | |
Prahl Pia (Sweden) | |
Purens Kristina (Sweden) | |
Quinney Michael (United Kingdom) | |
Raita Ritva (Finland) | |
Redlicki Miroslaw (Poland) | |
Reed Colin (United Kingdom) | |
Reeves-Newson John (Canada) | |
Reicher Dubravka (Croatia) | |
Reinders Hans (Belgium) | |
Reyniers Rita (Belgium) | |
Richardson Althea (United Kingdom) | |
Rohlin Tomas (Denmark) | |
Ronander Brodal Inge (Norway) | |
Runderkamp Pamela (Netherlands) | |
Ruskovaara Elena (Finland) | |
Saevich Carlos (United Kingdom) | |
Salijevic Zorica (Sweden) | |
Salt Vic (United Kingdom) | |
Salvador Janiero Francisco (Portugal) | |
Sandberg Charlott (Sweden) | |
Sarmont Tamara (Belarus) | |
Scheel Birthe (Denmark) | |
Scheel Kresten (Denmark) | |
Schjöth Birgitte (Denmark) | |
Schneider-Lauter Anna (Holland) | |
Schogol George (Georgia*) | |
Schone Broddwall Britt (Norway) | |
Scott Ruth (United Kingdom) | |
Searle Robin (United Kingdom) | |
Selimovic Igor (Croatia) | |
Selle Kerstin (Germany) | |
Senashenko Ekaterina (Russia) | |
Sewell Joanne (Australia) | |
Sharkey Liz (United Kingdom) | |
Shrimpton Gill (United Kingdom) | |
Sigui Elien (United Kingdom) | |
Sirik Zafra (Israel) | |
Sjong Kitty (Denmark) | |
Skaar Torbjörn (Sweden) | |
Skalin Bo (Sweden) | |
Skalin Natalja (Sweden) | |
Skallman Gunilla (Sweden) | |
Smith Derek (United Kingdom) | |
Spavin Marion (United Kingdom) | |
Sporre-Willes Renee (Sweden) | |
Spruyt Dirk (Belgium) | |
Stafberg Carl Gunnar (Sweden) | |
Stanton Poul (Sweden) | |
Staunkjer Ole (Denmark) | |
Stefanescu Cristian (Romania ) | |
Stepinski Andrzej (Poland) | |
Stevens Alan (United Kingdom) | |
Stockmari Harto (Finland) | |
Strandheim Erling (Norway) | |
Stääv Jahn (Sweden) | |
Sunde Marit (Norway) | |
Suppan Helmut (Austria) | |
Svandalsflona Gro (Norway) | |
Svarstad Birgitta (Sweden) | |
Svarstad Per (Sweden) | |
Talvitie Marja (Finland) | |
Tan Hietalahti Elina (Finland) | |
Tanner Satu (Finland) | |
Taylor George (United Kingdom) | |
Teasdale Toni (United Kingdom) | |
Thompson Ruth (South Africa) | |
Thorn-Andrews Zena (United Kingdom) | |
Thorn Terry (United Kingdom) | |
Tidmarsh Jackie (United Kingdom) | |
Tomlinson Sally (United Kingdom) | |
Trainin Rita (Israel) | |
Tufte Mette Em (Norway) | |
Ulltveit-Moe Annika (Norway) | |
Ulstad Rigmor (Norway) | |
Van Den Berg Hans (Netherlands) | |
Van Der Broeck E. (Netherlands) | |
Vernon Glen (Australia) | |
Vuorinen Rainer (Finland) | |
Waldron-Gray Justine (United Kingdom) | |
Walsh John J (Ireland) | |
Walsh John R (Ireland) | |
Watson Shaun (Cyprus) | |
Wauben John (Netherlands) | |
Welsh Dorothy (USA) | |
Werner Hagen Helge (Norway) | |
White Brenda (United Kingdom) | |
Whitmarsh Anita (Sweden) | |
Whitney Elaine (United Kingdom) | |
Whitney Robert (United Kingdom) | |
Widén Lars (Sweden) | |
Wilberg Lejf-Herman (Norway) | |
Wilding Ann (United Kingdom) | |
Wood Janet (United Kingdom) | |
Young Eleanor (United Kingdom) | |
Young Kevin (United Kingdom) | |
Yrjölä A U (Finland) | |
Zidar Miroslaw (Slovenia) | |
Zilli Orietta (Italy) | |
Åkesson Carin (Sweden) | |
Åkesson Sten (Sweden) | |
Örnemark Poul (Denmark) | |